CJ Cluj a premiat cei mai merituoşi sportivi clujeni în anul 2014 Reviewed by CD on . Consiliul Judeţean Cluj a găzduit astăzi, 16 decembrie 2014, ceremonia de premiere a celor 40 de sportivi clujeni care au înregistrat rezultate excepţionale în Consiliul Judeţean Cluj a găzduit astăzi, 16 decembrie 2014, ceremonia de premiere a celor 40 de sportivi clujeni care au înregistrat rezultate excepţionale în Rating: 0
Ești aici: Acasă » Articole Recomandate»CJ Cluj a premiat cei mai merituoşi sportivi clujeni în anul 2014

CJ Cluj a premiat cei mai merituoşi sportivi clujeni în anul 2014

CJ Cluj a premiat cei mai merituoşi sportivi clujeni în anul 2014

Consiliul Judeţean Cluj a găzduit astăzi, 16 decembrie 2014, ceremonia de premiere a celor 40 de sportivi clujeni care au înregistrat rezultate excepţionale în competiţiile europene şi mondiale la care au participat în anul 2014. Printre cei 40 de sportivi clujeni, practicanţi ai mai multor sporturi, de la nivel copii/juniori până la cadeţi/seniori, s-au numărat şi patru copii cu dizabilităţi, care au înregistrat performanţe deosebite pe parcursul anului 2014, în cadrul jocurilor paralimpice de iarnă sau a campionatelor europene dedicate acestora.
„Iniţiativa de recompensare, în premieră, a celor mai merituoşi sportivi clujeni reprezintă o dovadă incontestabilă a respectului pe care Consiliul Judeţean Cluj îl acordă sportului de performanţă precum şi celor mai talentaţi sportivi clujeni care au reprezentant cu onoare judeţul nostru în cadrul competiţiilor de profil la care au participat în anul 2014. Consider că performanţele obţinute de toţi aceşti valoroşi sportivi constituie probă incontestabilă a talentului, ambiţiei şi a disciplinei desăvârşite de care au dat dovadă, fapt care îi validează drept mari speranţe ale sportului românesc şi clujean precum şi ca veritabile modele de urmat pentru generaţiile tinere.”, a declarat Vicepreşedintele Consiliului Judeţean Cluj cu atribuţii delegate de preşedinte, domnul Vákár István.
„Ţin să felicit, la rândul meu, toţi aceşti sportivi clujeni, pe antrenorii şi părinţii lor, al căror efort comun au făcut posibile performanţele sportive deosebite premiate astăzi şi să le urez acum, în pragul sărbătorilor de iarnă, un an nou plin de rezultate excepţionale. Profit de acest prilej să menţionez faptul că forul administrativ judeţean a stabilit de curând un regulament în ceea ce priveşte împărţirea fondurilor către cluburile sportive din judeţ, astfel încât, începând din acest moment, alocările de bani, respectiv premierile sportivilor clujeni, să se bucure de o mai mare transparenţă”, a declarat domnul vicepreşedinte Ioan Oleleu.
Reamintim faptul că, prin Hotărârea Consiliului Judeţean Cluj nr. 312 din 28 noiembrie 2014, forul administrativ judeţean a alocat suma de 10 mii de lei pentru premierea sportivilor clujeni care au obţinut rezultate deosebite la competiţiile sportive de la nivel european şi mondial în anul 2014.
Ataşăm lista celor 40 de sportivi clujeni premiaţi astăzi.

Biroul de presă
16 decembrie 2014

Lista
sportivilor clujeni care au obţinut rezultate deosebite la competiţiile sportive de la nivel european şi mondial în anul 2014
1 STANCIU COSMIN,C.S.POLITEHNICA CLUJ-NAPOCA,LOC. I CAMPIONAT EUROPEAN (VERONA-ITALIA)
2 KEREKES EVA,C.S.POLITEHNICA CLUJ-NAPOCA,LOC. I CAMPIONAT EUROPEAN (VERONA-ITALIA)
3 KERTESZ ROBERT,C.S.POLITEHNICA CLUJ-NAPOCA,LOC. I CAMPIONAT EUROPEAN (VERONA-ITALIA)
4 DODOC LIVIU,C.S.POLITEHNICA CLUJ-NAPOCA,LOC. I CAMPIONAT EUROPEAN (VERONA-ITALIA)
5 DODOC IULIA,C.S.POLITEHNICA CLUJ-NAPOCA,LOC. I CAMPIONAT EUROPEAN (VERONA-ITALIA)
6 ZAHA RAUL, C.S.POLITEHNICA CLUJ-NAPOCA,LOC. I CAMPIONAT EUROPEAN (VERONA-ITALIA)
7 ANDREI DIANA,C.S.POLITEHNICA CLUJ-NAPOCA,LOC. I CAMPIONAT EUROPEAN (VERONA-ITALIA)
8 TEIR MAGDALENA,C.S.POLITEHNICA CLUJ-NAPOCA,LOC. I CAMPIONAT EUROPEAN (VERONA-ITALIA)
9 VEZURE MIHAI,C.S.POLITEHNICA CLUJ-NAPOCA,LOC. I CAMPIONAT EUROPEAN (VERONA-ITALIA)
10 POP CRISTIAN,C.S.POLITEHNICA CLUJ-NAPOCA,LOC. I CAMPIONAT EUROPEAN (VERONA-ITALIA)
11 DUMITRU VLAD,C.S.POLITEHNICA CLUJ-NAPOCA, LOC. I CAMPIONAT MONDIAL (POLONIA-SZCZECIN)
12 URIAN CRISTIANA,C.S.POLITEHNICA CLUJ-NAPOCA, LOC. I CAMPIONAT MONDIAL (POLONIA-SZCZECIN)
13 PINTEA CRISTIANA,C.S.POLITEHNICA CLUJ-NAPOCA,LOC. I CAMPIONAT MONDIAL (POLONIA-SZCZECIN)
14 SZEKELY ILDIKO C,.S.POLITEHNICA CLUJ-NAPOCA,LOC. I CAMPIONAT MONDIAL (POLONIA-SZCZECIN)
15 POPESCU RADU,C.S.POLITEHNICA CLUJ-NAPOCA,LOC. I CAMPIONAT MONDIAL (POLONIA-SZCZECIN)
16 FILIP RAZVAN,C.S.POLITEHNICA CLUJ-NAPOCA,LOC. I CAMPIONAT MONDIAL (POLONIA-SZCZECIN)
17 NAS CARINA ,C.S VOINTA CLUJ-NAPOCA,LOC. I CAMPIONAT EUROPEAN(ROMANIA – GALATI)
18 SEMEREAN (NEGRU) ADRIANA,C.S VOINTA CLUJ-NAPOCA LOC. I CAMPIONAT EUROPEAN(ROMANIA – GALATI)
19 VARO NORBERT, C.S. VICTORY CLUJ-NAPOCA CAMPIONATUL MONDIAL (CIPRU – NICOSIA)
20 BICA IONUT, C.S. VICTORY CLUJ-NAPOCA CAMPIONATUL MONDIAL (CIPRU – NICOSIA)
21 ALEXANDRA PETRICAS, C.S. FOTBAL TENIS “RAZVAN CAMPIONATUL MONDIAL (CIPRU – NICOSIA)
22 CRISTINA LASLO,C.S. “U” ALEXANDRION CAMPIONATUL MONDIAL (MACEDONIA)
23 SIPOS RARES, CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL CAMPIONATUL EUROPEAN (RIVA DEL GARDA – ITALIA)
24 CRISTEA NICOLETA, CLUB SPORTIV HAYASHI-ACTIV FLOREȘTI LOC. I CAMPIONAT MONDIAL (POLONIA-SZCZECIN)
25 UDREA RĂZVAN, CLUB SPORTIV HAYASHI-ACTIV FLOREȘTI LOC. I CAMPIONAT MONDIAL (POLONIA-SZCZECIN)
26 TRAI ERVIN, CLUB SPORTIV HAYASHI-ACTIV FLOREȘTI LOC. I CAMPIONAT MONDIAL (POLONIA-SZCZECIN)
27 POP RĂZVAN, DALIAN CLUB SPORTIV HAYASHI-ACTIV FLOREȘTI, LOC. I CAMPIONAT MONDIAL (POLONIA-SZCZECIN)
28 ILIE ADRIANA, CLUB SPORTIV HAYASHI-ACTIV FLOREȘTI, LOC. I CAMPIONAT MONDIAL (POLONIA-SZCZECIN)
29 BOCA DENISA,C.S. BUDOKAN RYU DEJ, LOC. I CAMPIONAT MONDIAL (POLONIA-SZCZECIN)
30 BORSOVICZKY ANCA , CS ELITE MARTIAL ARTS CLUJ NAPOCA, LOC. I CAMPIONAT MONDIAL (POLONIA-SZCZECIN)
31 MILITARU MARIA, CLUB SPORTIV HAYASHI-ACTIV FLOREȘTI, LOC. I CAMPIONAT EUROPEAN ITALIA
32 POP DEBORA, CLUB SPORTIV HAYASHI-ACTIV FLOREȘTI, LOC. I CAMPIONAT EUROPEAN ITALIA
33 TRAI ROBERT, CLUB SPORTIV HAYASHI-ACTIV FLOREȘTI, LOC. I CAMPIONAT EUROPEAN ITALIA
34 STANCIU ALEXANDRU PAUL, C.S. DELTA LOC. I CAMPIONAT EUROPEAN ITALIA
35 UNGUR ALEXANDRU CRISTIAN, C.S. DELTA LOC. I CAMPIONAT EUROPEAN ITALIA
36 MURESAN ALEXANDRU GABRIEL, C.S. DELTA LOC. I CAMPIONAT EUROPEAN ITALIA
37 LAURA VALEANU, CLUBUL SPORTIV LAMONT JOCURILE PARALIMPICE DE IARNA (RUSIA – SOCHI
38 CIORAP NAOMI, CLUBUL SPORTIV LAMONT, CAMPIONATUL EUROPEAN (OLANDA – EINDHOVEN)
39 GEORGIANA BAZDOACA, CLUBUL SPORTIV LAMONT CAMPIONATUL EUROPEAN (OLANDA – EINDHOVEN)
40 BARAIAN CIPRIAN, CLUBUL SPORTIV LAMONT CAMPIONATUL EUROPEAN (MAREA BRITANIE – SWANSEA)

Clip to Evernote

Comentează

© 2013 TRANSILVANIA TV Network Mixed By Fabrik

Sus