Trei zile de evenimente destinate copiilor și părinților, în Câmpia Turzii Reviewed by CD on . Pentru al treilea an consecutiv, administrația locală a Municipiului Câmpia Turzii, în parteneriat cu Asociația Produs de Cluj, organizează trei zile de evenime Pentru al treilea an consecutiv, administrația locală a Municipiului Câmpia Turzii, în parteneriat cu Asociația Produs de Cluj, organizează trei zile de evenime Rating: 0
Ești aici: Acasă » Articole Recomandate»Trei zile de evenimente destinate copiilor și părinților, în Câmpia Turzii

Trei zile de evenimente destinate copiilor și părinților, în Câmpia Turzii

Trei zile de evenimente destinate copiilor și părinților, în Câmpia Turzii

Pentru al treilea an consecutiv, administrația locală a Municipiului Câmpia Turzii, în parteneriat cu Asociația Produs de Cluj, organizează trei zile de evenimente, destinate Zilei Internaționale a Copilului.
În perioada 31 mai – 2 iunie 2019, Parcul Municipal din Câmpia Turzii se va transforma într-o lume de basm, voie bună, muzică, tradiții și veselie, toate menite să celebreze două evenimente grupate în 3 zile de reprezentații.
În primul rând, din data de 31 mai are loc o nouă ediție a Târgului „Produs de Cluj”, în care tradițiile, meșteșugurile, bunătățile clujene fac casă bună cu muzica și jocul popular.

Astfel, în cele trei zile ale Târgului, pe lângă expoziția cu vânzare de produse tradiționale, culinare și de meșteșugărit, pe scena care va fi amplasată în Parcul Municipal vor evolua cei mai reputați interpreți de folclor din Ardeal, printre care Amalia Chiper, Aurel Șuteu, Marius Ciprian Pop, Cornelia și Lupu Rednic, dar și doamna muzicii populare ardelene – SAVA NEGREAN BRUDAȘCU!

Nu vor lipsi activitățile pentru copii, de la „Mini City – ORĂȘELUL ÎN CARE CEI MICI VOR FI CEI MARI!”, cu demonstrații de tehnică militară și de specialitate, ateliere de creație, ateliere de tobe africane și de jonglerii
pentru copii.

Tot în aceeași locație va fi amplasat și un parc de distracții, iar la scenă vor evolua trupe și artiști, special pentru cei mici.

Programul complet al evenimentelor:

Vineri, 31 mai 2019
SCENĂ

Orele 18.00-18.10 – PREZENTARE
Orele 18.10-18.30 – ARLESIANA AGRIJAN
Orele 18.30-18.50 – GEORGETA ȘI NARCISA
Orele 19.10-19.20 – TRADIȚII UIORENE Ocna Mureș
Orele 19.20-19.50 – AMALIA CHIPER
Orele 19.50-20.00 – TRADIȚII UIORENE Ocna Mureș
Orele 20.15-20.45 – RAUL OLTEAN
Orele 20.45-20.55 – TRADIȚII UIORENE Ocna Mureș
Orele 20.55-21.25 – OANA BOZGA
Orele 21.25-22.00 – CORNELIA ȘI LUPU REDNIC

Sâmbătă, 1 iunie 2019
PLATFORMA BETONATĂ ȘI ZONA ADIACENTĂ

MINICITY
“ORĂȘELUL ÎN CARE CEI MICI VOR FI CEI MARI!”

Orele 09.00-13.00 – Expoziții și demonstrații de echipamente și tehnică militară, utilaje de construcții, etc.

Orele 10.00-18.00 – Ateliere de creație în circuit, ateliere gastronomice, jocuri și ateliere interactive
Orele 10.00-12.00 – Atelier tobe africane CERCUL ÎNTREG
Orele 15.00-17.00 – Atelier jonglerie pentru copii CIRCUS FAIRIES
Orele 10.00-12.00 – Păpuși Gigant
Orele 14.00-18.00 – Modelaj Baloane cu Claunela
Orele 12.00-16.00 – Mascote

Sâmbătă, 1 iunie 2019
SCENĂ

Orele 11.00-16.00 – Spectacole pentru copii: CARAVANA ANIMA și FUNtasticii by GOLDEN PARTY
Orele 16.30-17.20 – Grup vocal ”MELODY” Câmpia Turzii
Orele 17.20-17.40 – Trupele de majorete “BABY DOLLS, STAR GIRLS, SWEET GIRLS, DREAM GIRLS” Clubul Copiilor Câmpia Turzii
Orele 17.40-17.55 – Trupele de dans “BABY GENERATION, MINI GENERATION, NEW GENERATION” Câmpia Turzi
Orele 17.55-18.55 – Clubul de canto “BELLA MUSICA” al Centrului Cultural Câmpia Turzii
Orele 18.55-19.15 – Ansamblul folcloric “MUGURELUL” al Centrului Cultural Câmpia Turzii
Orele 19.15-19.30 – Formaţia de dansuri tradiţionale maghiare ”TULIPAN” a Centrului Cultural Câmpia Turzii
Orele 19.30-19.50 – Ansamblul folcloric ”ARDELEANA” al Centrului Cultural Câmpia Turzii
Orele 19.50-20.20 – AUREL ȘUTEU
Orele 20.20-20.30 – CRISTINA BELDEAN
Orele 20.30-21.00 – ANA ILCA MUREȘAN
Orele 21.00-22.00 – MARIUS CIPRIAN POP

Duminică, 2 iunie 2019
SCENĂ

Orele 15.00-16.00 – FLORIN SUCIU BUH SPECTACOL MAGIE
Orele 16.00-16.10 – DACIANA COSTANTEA
Orele 16.10-16.20 – GRUP DANSURI
Orele 16.30-18.30 – CLUBUL VEDETELOR
Orele 18.30-18.40 – DATINA TURDEANĂ
Orele 18.40-19.00 – IULIA MERCA
Orele 19.00-19.10 – DATINA TURDEANĂ
Orele 19.10-19.30 – ZINA DOBOȘ
Orele 19.30-19.40 – DATINA TURDEANĂ
Orele 19.40-20.00 – MARIANA POP
Orele 20.00-20.10 – DATINA TURDEANĂ
Orele 20.10-20.30 – ADRIAN SOCACIU
Orele 20.30-20.40 – DATINA TURDEANĂ
Orele 20.40-21.00 – MARIA GOLBAN ȘOMLEA
Orele 21.00-21.10 – DATINA TURDEANĂ
Orele 21.10-21.50 – SAVA NEGREAN BRUDAȘCU

 

Clip to Evernote

Comentează

© 2013 TRANSILVANIA TV Network Mixed By Fabrik

Sus