Vezi câștigătorii fazei regionale a Campionatului Național de Fotbal Unificat Reviewed by CD on . Școala Gimnazială Specială - Centru de Resurse şi Documentare privind Educația Inclusivă/Integrată Cluj-Napoca, instituție de învățământ special care funcționea Școala Gimnazială Specială - Centru de Resurse şi Documentare privind Educația Inclusivă/Integrată Cluj-Napoca, instituție de învățământ special care funcționea Rating: 0
Ești aici: Acasă » Articole Recomandate»Vezi câștigătorii fazei regionale a Campionatului Național de Fotbal Unificat

Vezi câștigătorii fazei regionale a Campionatului Național de Fotbal Unificat

Vezi câștigătorii fazei regionale a Campionatului Național de Fotbal Unificat

Școala Gimnazială Specială – Centru de Resurse şi Documentare privind Educația Inclusivă/Integrată Cluj-Napoca, instituție de învățământ special care funcționează în subordinea Consiliului Județean Cluj, a derulat la finele lunii septembrie, în parteneriat cu Inspectoratul Școlar Județean Cluj, faza regională a competiției sportive ,,Campionatul Național de Fotbal Unificat”, grupa 8-12 ani.
Organizat sub egida Fundației „Special Olimpics” şi a Federaţiei Române de Fotbal, în parteneriat cu Ministerul Educației Naționale, acest campionat promovează integrarea elevilor cu dizabilităţi intelectuale din învăţământul special şi special integrat, în echipe de fotbal, împreună cu elevi din învățământul de masă.
„E o inițiativă lăudabilă pentru că promovează integrarea elevilor cu nevoi speciale în mod direct și concret, oferindu-le șansa de a lucra în echipă și de a concura alături de copii din învățământul de masă”, a declarat președintele Consiliului Județean Cluj, domnul Alin Tișe.
La etapa regională au participat două echipe de fete și 11 echipe de băieți, formate din câte 7 elevi (fiecare echipă s-a constituit din patru elevi cu dizabilităţi intelectuale şi trei parteneri), după cum urmează:
Fete:
1. CSEI Cluj-Napoca + Şcoala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”, Cluj -Napoca – locul I
2. Şcoala Gimnazială „Al. Vaida-Voevod” Cluj-Napoca – locul II
Băieți
1. Școala Gimnazială Specială CRDEII Cluj-Napoca + Colegiul Naţional Pedagogic „Gheorghe Lazăr”, Cluj-Napoca – locul I
2. CSEI Cluj-Napoca + Şcoala Gimnazială „Ion Agârbiceanu”, Cluj – Napoca – locul I
3. Şcoala Gimnazială „Avram Iancu”, Turda + Școala Gimnazială Specială CRDEII Cluj -Napoca – locul I
4. Şcoala Gimnazială „Constantin Brâncuşi”, Cluj – Napoca – locul I
5. Liceul Teoretic „Lucian Blaga”, Cluj – Napoca – locul I
6. Şcoala Gimnazială Specială Huedin – locul II
7. Liceul Tehnologic Special pentru Deficienţi de Auz, Cluj – Napoca + Şcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”, Cluj – Napoca – locul II
8. Liceul de Arte Vizuale „Romulus Ladea”, Cluj – Napoca + Şcoala Gimnazială „Al. Vaida-Voevod” Cluj-Napoca- locul II
9. CSEI nr. 2, Bistriţa – locul II
10. Liceul Tehnologic „Timotei Cipariu”, Blaj – locul II
11. Liceul Teoretic „Eugen Pora”, Cluj – Napoca – locul III

Clip to Evernote

Comentează

© 2013 TRANSILVANIA TV Network Mixed By Fabrik

Sus